przeszłość  binaria  teraz  teoria kabaretu  filozofijki  polemiki  główna  filozofijki

 
     

ZWIĄZEK IDEALNY - URABIANIE KOBIETYKobieta jest jak kłębek drutu – nie wiadomo gdzie początek a gdzie koniec i co jest z czym połączone.

Kobieta zajmuje się wszystkim naraz – nawet jeśli wykonuje konkretne zadanie, to jej uwadze podlegają wszystkie okoliczne drobiazgi od własnego wyglądu do okruszków na podłodze. Rzadko uważa zadanie za skończone i cały czas jest nosicielem problemów i emocji których nawet sama nie potrafi wyrazić.

Kobieta siebie nie jest w stanie ogarnąć od środka więc próbuje to robić na zewnątrz. Dlatego potrzebuje porządku wokół siebie (bo bałagan ją jeszcze bardziej rozprasza) i próbuje zrozumieć siebie poprzez wypowiadanie na głos tego co czuje w środku.
No i zwykle ma o czym mówić... - chociaż ogarnąć się tego nie da przez nikogo, kto nie jest kobietą.

Facet, który próbuje ogarnąć charakter i potrzeby kobiety logicznym umysłem, jest skazany na porażkę. Potrzeby kobiety można ogarnąć tylko w sposób emocjonalny lub żaden.

Ale jedna potrzeba kobiety jest w miarę jasna - potrzeba zainteresowania.
Nie chodzi o to, że facet ma się zainteresować i coś z tym zrobić.
Nie.
Facet ma się tylko interesować!
Kobiecie łatwiej jest wtedy budować swój obraz na zewnątrz kiedy istnieje ktoś, kto się nią interesuje. I w ten sposób jakoś tam zaczyna rozumieć siebie i zaczyna odczuwać większy spokój.

Okazywanie zainteresowania jest łatwe i naturalne kiedy facet jest zakochany. Wtedy wysłucha każdego paplania. To zainteresowanie jest naprawdę szczere a kobieta w tym zainteresowaniu odnajduje całą siebie i jest jej z tym dobrze.
Kiedy zakochanie przemija a zaczynają się zwyczajne codzienne konflikty na froncie damsko-męskim mężczyzna zaczyna tracić zainteresowanie - najpierw tym gderaniem, później ogólnie całą tą niezrozumiałą konstrukcją kobiety.

Bo facetom się wydaje, że skoro już się masz interesować to jakieś wnioski z tego powinny wypływać. A nie wypływają, bo nie mogą. Bo taka jest natura kobiety.

Kobieta nie potrzebuje tego zainteresowania dla jakiś tam logicznych wniosków - tylko dla siebie samej, dla poczucia, że jest ważna.
Bo facet nie jest w stanie poukładać kobiety - ale swoim zainteresowaniem może jej pomóc, żeby ona sama to zrobiła. A wtedy można z nią rozmawiać o sprawach, które przedtem były zbyt trudne do zrozumienia i zaakceptowania.

Nie ma żadnego sensu tłumaczyć kobiecie - której nie okazujesz zainteresowania - że facet musi czasem wyskoczyć z kolegami. Ona wtedy traktuje tych kolegów jako konkurentów dla siebie i swojej ważności. Wszystko zaczyna być wtedy konkurencją. Mecz, piwo, kolejka elektryczna, szachy...

Kiedy zaś kobieta nie ma żadnych wątpliwości, że jest ważna - to w dużo większym spokojem podchodzi do tych męskich potrzeb. Nie czarujmy się - nie ze zrozumieniem, tylko ze spokojem.
Ale i to wystarczy.

Kobieta, której facet nie zapewnia spokoju swoim zainteresowaniem, będzie atakować wszystkie jego upodobania. Żadnego celu tym nie osiągnie - bo to tylko pogłębi wrażenie, że nie można jej traktować poważnie i zainteresowanie będzie jeszcze mniejsze - ale kobieta sama z tego nie zrezygnuje.
I będzie tak brnęło w ślepy zaułek niezrozumienia i braku wzajemnej akceptacji.

Mężczyzno, który kochasz swoją kobietę - ale nie możesz pojąć jej mędzenia i upierdliwości - nie staraj się rozumieć.
Nie musisz.
Wystarczy się interesować. Daj powiedzieć, posłuchaj, spytaj... nie przerywaj! Nie tłumacz! - niewiele zrozumiesz, ale nie o to chodzi. Nawet specjalnie nie próbuj! Ona siebie zrozumie i to wystarczy!
A ty tylko czasem pomyśl jak ją trochę rozpieścić. To też oznaki zainteresowania.

A potem z kumplami na szachy!
HA!
      
 
DEFINIOWANIE OCZYWISTOŚCI:
   Definicja szczęścia
   Definicja miłości
   Definicja życia
   Wiara i nadzieja
   Definicja głupoty
   Przyjażń         
   Definiowanie wolności
   Definiowanie prawdy
   Dobro i zło

FAŁSZYWE STEREOTYPY:
   Naiwność          
   Naiwność z ograniczonym zaufaniem
   Narcyzm szczęśliwy
   Znieczulica          
   Pierwsza wymówka
   Różnorodność i tolerancja
   Egoista z głową
   Pozytywne strony negatywnych uczuć
   Rywalizacja
   Pieprzeni humaniści
   Zło jest dobre
   Nic lepszego od demokracji?
   Filozofia, logika i inne
   Wyolbrzymianie niezrozumiałego
   Czyja to wina?
   Bój na argumenty
   Wychowanie w odrazie do zła

ŚWIATOPOGLĄDOWO:
   Czy istnieje Bóg
   I powstał Bóg
   Grzech pierworodny
   Życie po życiu
   Sens życia
   O grzechu
   O raju             
   Wojna                
   W sprawie aborcji
   Śmierć dobra albo zła
   Samobójstwo
   Władza sądownicza
   Teoria mieszania świata
   Ufność i niewiara
   Prawo Gorszego
   Manowce rozwoju

WIELKIE MAŁE PROBLEMY:
   Podatek od szczęścia
   Przeciw depresji
   Recepta na sukces?
   Recepta na porażkę
   Kurs starości
   Starzenie się
   Poczucie krzywdy
   Sprawiedliwość w stosunku 1/2
   Asertywność a wykorzystywanie
   Skuteczne przepraszanie
   Tak się nie chce!
   Motory napędowe
   Jak lubić siebie
   Codzienność przykra czy fajna
   Odruch rezygnacji
   Poznać swoje pragnienia
   Miłość nieszczęśliwa
   Rozkochiwanie
   Urabianie faceta
   Urabianie faceta - błędy
   Urabianie kobiety
   Urabianie kobiety - rozpieszczanie
   Spory i ustępstwa

   nowo¶ci
       kabaret ADI
      kabaret Potem
      Wytwórnia A'YoY
      klub Gęba
      bok
 
   


można się nie zgodzić:

podpis:
e-mail:
treść:


podpis: Kris
No to święta racja, ale to takie trudne w praktyce. Cholernie ciężko założyć, że to co mówi kobieta jest w praktyce bez znaczenia chodzi tylko o wyrażenie emocji i odruchowo wtrąca się to lub tamto (że można to jednak nie tak, może tamtem miał co innego na mysli itp.) jakby to miałabyć rozmowa, a to już jest błąd pierwszy i nieodwracalny.

Niestety w praktyce nie wychodzi mi to w ogóle. Dla mnie (nie będę ściemniał, że pisze o anonimowym czy uogólnionym mężczyźnie) rozmowa jest rozumną wymianą myśli, czy wręcz przemyśleń i to niestety jest tak odruchowe, że zanim się zorientuje już się wtrącam i później to już nieodwracalne.

Cholera, a jak się to czyta wydaje się dość proste w realizacji.

podpis: S.
O, to nie jest bez znaczenia co ona mówi. To ma znaczenie - i ona pewnie nieraz skontroluje czy pamiętasz o czym opowiada. Znaczenie ma głównie dla niej i znaczenie ma czy się naprawdę interesujesz.
Ale (tak uważam) kobieta (nawet jak prosi o radę) wcale nie oczekuje rozwiązania problemów - bo i tak w końcu zrobi to po swojemu.
A opowiadanie przed uważnym słuchaczem pomaga jej się skupić na sobie i problemie. Bo w głowie jej te myśli za bardzo latają - a jak mówi, to nie może mówić o zbyt wielu rzeczach naraz (chociaż i tak próbuje).

podpis: mrowka
normalnie bym dopisała, że ze mną jest łatwiej, bo mnie wytresowali, więc można się dogadać bez trudu, to musiałeś sięgnąć głębiej i napisać coś, czemu nie da się zaprzeczyć? :D Żądam teraz emocjonalnego przytulenia, albo się obrażę ;)

podpis: Robocik
W tym punkcie często są spięcia - bo mężczyzna gdy słyszy prośbę o radę, udziela jej i dodatkowo czeka na podziw za wykonanie zadania - chce być potrzebny i czuć się pomocny. Dla mężczyzny sam fakt że jest pomocny, bo po prostu jest na miejscu i słucha, to po prostu za mało.

I Mrówka, mam na końcu języka kilka przykładów kiedy *ktoś* próbował Ci coś doradzić a Ty i tak robiłaś po swojemu - więc nie wiem jaką niby miałaś tresurę, ale zachowań typowo kobiecych to w Tobie nie zmieniła :)))

podpis: mrowka
ale akurat w przypadku porad to jest tak, jak pisze Sikor - ja nie potrzebuję konkretnej porady z reguły, tylko chwili zrozumienia! Przecież wiadomo, że i tak zrobię po swojemu, ale niech mnie ktoś przytuli ;D.

Nie wiem czemu Ci mało, że jesteś pomocny, bo JESTEŚ i słuchasz. Jak się boję smoków, to nie chcę, żebyś mi mówił, że smoki nie istnieją, tylko żebyś przy mnie był w razie jakby się jakiś jednak pojawił!

podpis: Robocik
Bo mężczyzna potrzebuje do życia satysfakcji i podziwu, świadomości, że "moja rada ją uratowała, ergo - jestem jej przydatny".

Wiesz, faceci są prości :)

podpis: mrowka
no to ja wprost mówię: nie radź mi, przytul!!!! Ja będę szczęśliwa, Ty będziesz mieć satysfakcję, że się przydałeś :D

podpis: S.
:)
No i widzisz Robo - jak z kobietą mówisz o kobiecie to nie ma co tłumaczyć - tylko słuchać z uwagą. Kiedy to jej potrzebne jest wsparcie to już trudno - trzeba na chwilę zapomnieć o swojej potrzebie satysfakcji.
Jakbyś gadał to samo ale w kontekście potrzeb faceta - no to jest jakaś szansa (ale też nie taka wielka :)).

podpis: mrowka
Chłopaki, bo jak mówię "mam problem" to jest tak samo, jakbym mówiła "mam sznurowadło". Mam, chcę o nim opowiedzieć i tyle. A Wy się od razu do rozwiązywania rzucacie... ;D

podpis: Robo
No widzisz - my patrzymy na problem właśnie jak na sznurowadło: jak na coś co trzeba rozwiązać... :)

podpis: R...k
Dla mnie to co napisałeś jest ok. bo takie właśnie są kobiety !!!
 
podpis: Karol
e-mail: panasewiczkarol@gmail.com
Po wnikliwym przeczytaniu stwierdzam jedno: Jestem kobietą ;-) A żem zodiakalna panna (w horoskopy wierzę szczerze) to tym bardziej się w tym utwierdzam. Na szczęście wygląd mam faceta, co mnie niezmiernie cieszy i w dodatku lubię szachy :)
 
podpis: Kobieta
e-mail: 😀😀😀😀
Nie to jest typowe meskie proste myslenie i ulatwiajace sobie zycie.Dla kobiety meszczyzna tez jest nie latwo die zrozumienia.Jak sa Sami to chca byc z kobieta jak SA z kobieta chca byc Sami 😂to Co zu powyzej opisane o takiej kobiecie ktora ja faceta beznajdziejnego i niekochajacego i majaceego ja w dupie.kobieta jest Prostata Bo tylko chce byc kochana.z tego Co opisane to faceci kochaja na poczatku noch to jest bardzo skaplikowane Bo kobiety kochaja zawsze chyba ze Maja faceta Co ja nie kochaja i Wtedy szuka Milosci gdzies indziej nie sexu.Kobieta ktora z facetem tylko dla sexu idzie z nun to jest jakas chora.
 
podpis: Ooooo
e-mail: 💩
To dlaczego mich Facet gdy ja chce ist z kolezanka na miasto WW bialy dzien to wydzwania mit jak glupi i przeszkadza a juz nie mowiac o spotkaniu babskim zeby isc gdzies to wydzwania i wyzywa kolezanka od najgorszych.To jest skaplikowane bardzo skaplikowane niz kobieta!Bo ja nigdy bym ukochanego meszczyzna bym nie zdradzila .To o Co zu chodzi ?To nie znaczy ze jak kolezanka prowadzi inne zyciem Sex to ja musz odrazzpu. Byc jak Ina.Albo gdy ja nie odpisuje na SMS dluzej to zaraz z innym jestem😰nicht tacy SA faceci i to nie malo.Z jednej strony wy chcecie podziwu a kobieta tego podziwu tez potrzeba tylko w innym sensie.Facet za to Co Tobi a kobieta za to ze jest piekana i kochana przeciez wy na poczatku to robilisxie a potem jak juz Macke zdobycz to juz nie trzeba.No to my was tez juz nie. Musimy chwalic??
 
podpis: Rrrrrrr
e-mail: 111
To faceci SA skaplikowani,na poczatku kochaja a potem juz nie???????To Po Co sie wiaza ?Po Co dzieci plodza z to nie kochana kobieta 😱💩💩💩💩to jest niemadre byc z kobieta ktura sie nie kocha to mnie zadziwia i nierozumie tego
 
podpis: Haha
e-mail: Kuss
Kobieta trzeba kochac i to wszystko akez mit to skaplikowane😁😁😁
 
podpis: Agnieszka
e-mail: agnieszkastepniewska@wp.pl
Dziękuję :-)
 
podpis: Zenon
e-mail: ...
I to wszytko prawda, tylko... jakim prawem osoby działające tak irracjonalnie i nielogicznie domagają się prawa do równych zarobków w pracy? Drogie panie - firma żeby zarabiać nie może działać na podstawie emocji.. Wy się do konstruktywnej pracy nie nadajecie, potraficie tylko wprowadzać zamęt i niszczyć. To samo z wyborami - nie powinnyście mieć prawa uczestnictwa w wyborach, bo nie analizujecie logicznie, tylko działacie pod wpływem emocji.
 
podpis: S.
e-mail: ...
Ha.
Zdaje się, że nie doceniasz intuicyjnej strony człowieka, przeceniasz zaś analizę i logikę.
Choćby w kwestii wyborów - pokaż mi chociaż jedną osobę, która potrafi faktycznie oszacować wartość propozycji wyborczych. Do tego potrzebna jest wiedza na poziomie eksperckim z ekonomii, socjologii i cholera wie czego jeszcze. A i wiedza ekspercka nie daje jasnych odpowiedzi.
100 procent wyborców dokonuje wyboru emocjonalnie - kierując się strzępkami wiedzy i własnymi wyobrażeniami. Więc nie szalej.
W biznesie też dobra intuicja może być więcej warta niż analiza.
 
podpis: Kuguarzyca
e-mail: ...
Cholera... jednak rozpracował na nas sposób, a teraz jeszcze światu się tym chwali. Trza liczyc, że poza internet nie wyjdzie.
I po cóż to tak drogi S.? Czy nie lepiej było jakby mężczyzna doszedł do tego sam? I kobieta mogłaby przy okazji pogderać i ponarzekać, że luby się nią niewystarczająco interesuje?
Przy takim urabianiu mogę jedynie ponarzekać, że za głośno mrugasz. I tyle z przypierdolek.
Poza tym współczuję. Ciężki z nami macie żywot.
 
podpis: S.
e-mail: ...
I tak mało kto spróbuje zrobić z tego użytek. Ale warto wiedzieć :)